czwartek, 22 maja 2014

Dobble!!! czy was przekona tak jak mnie?

Szybka gra. Szybkie oko. Szybka recenzja.

Gra która ma w sobie to coś co u wszystkich współgrających wywoływała okrzyk „jeszcze raz!”

Spot it!, a w naszej ojczyźnie Dobble wydane przez Rebel.pl jest bardzo szybką grą na spostrzegawczość, którą już chyba wszyscy znają i kochają.

Dla tych którzy jeszcze zastanawiają się nad zakupem tej gry ta równie szybka „recenzja”.

Co dostajemy?:
  • metalowe okrągłe pudełko, a w nim
  • instrukcję w której mamy rozpisane 5 wariantów gier
  • 55 kart na których znajduje się 8 z 50 symboli

Ale o co chodzi?:

Grę tłumaczy się w 30 sekund, a gra w nią maksymalnie 5 minut. Chodzi głównie o to aby na karcie którą mamy na ręce odszukać wspólny symbol z tą która aktualnie jest wyłożona. Proste? Niekoniecznie, sytuacja na stole tak szybko się zmienia, że najczęstsze wrażenie po pierwszej rozgrywce brzmi „dostaje oczopląsu!”, lub „na moich kartach nic się nie łączy”, a jednak, każda karta łączy się z każdą i to tylko jednym wspólnym symbolem. Symbole są różnych wielkości i chaotycznie zostawione na karcie, ale są.
One zawsze tam SĄ.:)


Czy warto?:

Ano warto, :)
w grę zagramy od 2 do 8 osób, ale już samemu można fajnie się z nią bawić odszukując wspólne symbole. Najciekawsze jest to, że wywołuje od razu syndrom jeszcze jednej rozgrywki, a często kończy się tak, że i po kolejnej i kolejnej i kolejnej... gra się jeszcze z 5 partii.Czy mam jakieś zarzuty?

Ano dwa:
  • dlaczego to ja nigdy nie mogę odszukać tego symbolu?:)
  • drugi jest niestety trochę gorszy: gra która ma charakter imprezowy, gra która wywołuje syndrom nie jeszcze jednej, ale jeszcze tysiąca partii można by było oczekiwać kart które będą wytrzymalsze.

Ocena ostateczna:

9+/10

Dobble jest świetną grą o której nie trzeba mówić zbyt długo by zachęcić ludzi do zagrania w nią. Nadaje się świetnie do rozgrywek na piwie, ale również jako świetny starter przed cięższym tytułem. Zabrać ją ze sobą do parku, pubu... gdziekolwiek to nie problem bo mieści się w 90% damskich torebek (chyba, że ktoś nazwie torebkę twojej żony „futerałem na telefon”, ale i w niej Dobble by się zmieściło), a już nie mówię o plecakach.
Grę można nabyć już za niecałe 50 zł.

Szukajcie symboli... a i tak ze mną wygracie:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za komentarz odpowiedzialność ponosi jego autor